HLEDÁM SPOLUCESTUJÍCÍ

Přihlášením přes Facebook se Vám pohodlně předvyplní údaje jako jméno, příjmení, ... z Facebooku. Tyto údaje
budete moci po načtení editovat nebo smazat. Přihlášení probíhá bezpečně přímo na straně Facebooku.

nebo zadejte údaje manuálně

Červeně označené pole jsou povinná.

nebo

(nepovnné)

...abyste našli parťáka podle svého gusta

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/spolucestujeme.cz/spolucestujeme.cz/header.php on line 350

Podzimní Stockholm

Autor: Jakub Destinace: Švédsko Datum vložení: 19.10.2016

O destinaci

Stockholm je hlavním městem Švédska. Nachází se na jihu země, který je podstatně osídlenější, než severní část. Ve Stockholmu žije zhruba 1,4 miliónů lidí a jezdí 700 000 aut (dle slov místního taxikáře). Celé město se skládá ze 14 ostrovů, které jsou propojeny mosty. Architektonicky se dle mého město nejvíce podobá Vídni.

Jak se tam dostat

V podstatě existují dvě možnosti. Letadlem nebo po cestě (autem, autobusem, na motorce). Autem to bude chvíli trvat, navíc je nutné počítat s náklady na trajekt nebo za průjezd přes most - podle toho jakou cestu zvolíte. Nejjednodušší a nejrychlejší varianta je určitě letadlem. My jsme letěli z Prahy, se společností SAS. Dost místa v letadle, káva a čaj zdarma, a to vše na 1500,- Kč za zpáteční letenku pro jednoho.

jak&kde koupit ubytování

Ubytování lze jednoduše koupit přes internet na běžných rezervačních serverech. Dobrou variantou bude určitě i Airbnb.

Tipy na super ubytko

Spali jsme ve 4* hotelu, asi 2 km od centra města. Hotel byl pěkný a čistý. Navíc se skvělými snídaněmi.

Ceny dopravy na místě & doporučené cestování

Spoustu míst se dá obejít pěšky. Taxíky jsou o něco dražší, lepší je využít např. Uber. Zajímavé a užitečné jsou sightseeing autobusy, které postupně objíždějí celé město v pravidelných intervalech.

Ceny (základního) jídla v obchodech

Jen zhruba jsme proběhli Lidl, ale ceny se zdály stejné jako v ČR.

Ceny jídla v restauracích

Jídlo v restauracích je překvapivě drahé. Běžné spotřební věci stojí zhruba stejně jako v České republice, ovšem za večeři v lehce nadprůměrné (na švédské cenové poměry) restauraci zaplatíte zhruba 2.000,- Kč pro dva lidi, při dvouchodovém menu a pivu. Jen šatna v restauraci stála jako levnější večeře u nás. Ještě dražší jsou alkoholické nápoje - např. 2 piva za 600,- Kč.

Co stojí za to určitě vidět

Za návštěvu určitě stojí museum Vasa - bitevní lodi, který se potopila v 15. století a o 150 let později byla vyzdvihnuta ze dna a nyní stojí ve svém vlastním muzeu :) Další zajímavou atrakcí je Skanzen. Historické městečko, ve kterém najdete staré obchůdky a řemeslníky, spolu s typickými skandinávskými zvířaty. Samozřejmostí je historické centrum a významné budovy jako hrad nebo parlament.

Tipy k této destinaci

Turisticky zajímavá část Stockholmu je docela malá, proto se dá v podstatě kamkoliv dojít pěšky, případně je super využít sightseeing autobusů. Také se nám osvědčil Uber. Zajímavá bude určitě i umělecká čtvrť, kde jsme se bohužel nedostali a jde v podstatě o ráj místních hipsterů.

Jak dlouho jsem zde byl

3 noci a 4 celé dny

Cena mého tripu

Výlet pro dvě osoby, tedy letenky a 4* hotel se snídaní stál asi 14.000,- Kč. Součástí byl i transport z letiště a zpět, 3-denní lístek na sightseeing autobusy a 4 hodinová gastronomická a poznávací tour po městě s průvodkyní.

A teď už jen si vybrat parťáka na cesty

termín dovolené: 18.07.2020-31.12.2022

Hledám spolucestující: Austrálie,Belgie,Belize,Bosna a Hercegovina,Bulharsko,Česká republika,Dánsko,Dominikánská republika,Egypt,Estonsko,Finsko,Francie,Chorvatsko,Irsko,Itálie,Japonsko,Kanada,Kostarika,Kuba,Litva,Lotyšsko,Lucembursko,Maďarsko,Maroko,Moldavsko,Monako,Nizozemsko,Norsko,Polsko,Rakousko,Řecko,Spojené státy americké,Srí Lanka,Španělsko,Švédsko,Švýcarsko,Velká Británie a Severní Irsko

a jmenuji se Kristýna

Ahoj, jmenuji se Kristýna a je mi čerstvých 18 let. Hledám někoho s kým bych mohla cestovat. Ať už po České republice nebo v zahraničí. Nezáleží jestl...

Destinace: Austrálie,Belgie,Belize,Bosna a Hercegovina,Bulharsko,Česká republika,Dánsko,Dominikánská republika,Egypt,Estonsko,Finsko,Francie,Chorvatsko,Irsko,Itálie,Japonsko,Kanada,Kostarika,Kuba,Litva,Lotyšsko,Lucembursko,Maďarsko,Maroko,Moldavsko,Monako,Nizozemsko,Norsko,Polsko,Rakousko,Řecko,Spojené státy americké,Srí Lanka,Španělsko,Švédsko,Švýcarsko,Velká Británie a Severní Irsko
Termín: 18.07.2020-31.12.2022
Inzerát odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto inzerátu?


Cestopis odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto cestopisu?