HLEDÁM SPOLUCESTUJÍCÍ

Přihlášením přes Facebook se Vám pohodlně předvyplní údaje jako jméno, příjmení, ... z Facebooku. Tyto údaje
budete moci po načtení editovat nebo smazat. Přihlášení probíhá bezpečně přímo na straně Facebooku.

nebo zadejte údaje manuálně

Červeně označené pole jsou povinná.

nebo

(nepovnné)

...abyste našli parťáka podle svého gusta

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/spolucestujeme.cz/spolucestujeme.cz/header.php on line 350

Moskva - není vše zlato, co se třpytí!

Autor: Jiří Kratochvíl Destinace: Rusko Datum vložení: 22.12.2015

O destinaci

Moskva, jedno z největších a nejzvučnějších měst v hledáčku vášnivých cestovatelů. Obří megalomanské superluxusní město na straně jedné, na straně druhé chudé, kruté a předymenzované. Narovinu, do Moskvy jsme se těšili a stejně tak jsme se těšili i zpět do "Evropy". Kdekoliv jsem byl, dokáži vyprávět zážitky s nadšením, ale Moskvu bych dnes už nedoporučil k návštěvě nikomu. Ne že by to bylo něco hrozného, ale spíše nezajímavého. Setkáte se s krásnými památkami a kostely, které ale ve skutečnosti vypadají miniaturní oproti představám z fotek a TV záběrů. Jestli se vám někdy zdála Paříž nebo Londýn jako drahá města, ještě jste nezašili Moskvu:-)

Jak se tam dostat

Letecky z Prahy via Aeroflot za pár tisíc a asi 2 hodinky letu. Let příjemný, letadla Aeroflotu čistá a na vyšší úrovni než standardní lowcoast aerolinky, kterými létáme na euroweekendy. A pozor, jsou třeba víza, cca 3000 Kč.

jak&kde koupit ubytování

No, ubytování je kapitola sama o sobě. V Moskvě najdete levné a špinavé hotely a na druhé straně hotely známých řetězců za velké peníze. My bydleli v nějakém Mariottu nebo Radissonu, kde hned vedle stadionu, kde se hrál v roce 2011 FED Cup, takže noc stála kolem 10k. Je ale fakt, že hotel byl velmi na úrovni, služby skvělé a díky poloze v něm bydlel i český FED cupový tým, takže asi proto tak vysoká cena. Jinak jako vždy doporučuji booking.com nebo trivago.com.

Tipy na super ubytko

hotel Azimut Moscow Olympic Hotel, hned vedle olympijského stadionu, celkem dobrá poloha na poznávání města a naprosto ideální pro milovníky sportu. Hotel s bazenem a velmi dobrým jídlem a snídaněmi: http://bit.ly/azimutMoscow Mimo sportovní eventy za dobrou cenu (aktuálně kolem 1500 na noc), v době, kdy jsme tam byli my (FED cup 2011) cena kolem 10k na noc.

Ceny dopravy na místě & doporučené cestování

V Moskvě je krásné metro, každá stanice je jako úmělecké dílo, takže určitě využijte a svezte se apoň pár zastávek.

Ceny (základního) jídla v obchodech

No, ceny v Moskvě, to je kapitola sama pro sebe. Nejlevnější co tam seženete (k jídlu i pití:-) je vodka, ta je snad levnější než chleba a je jí tady hodně. Plno druhů, značek, kvalit. Jinak jestli chcete jít do baru, připravte si pořádný pakl peněz, namátkou za 2 svařáky v baru jsme platil kolem 1000 Kčl Dobře se dá najíst v McDonaldu a nebo v "mongolských bistrech", kterých je tady dost. Počítejte, že za polévku dáte tak kolem 150-200 Kč, což je fakt láce:-)

Ceny jídla v restauracích

Jídlo v restauracích je na naše poměry dost drahé, viz. předchozí odstavec. Polévka kolem 200 Kč, drink v baru kolem 500 Kč, pivo v hotelu 300 Kč. Průvodkyně to vysvětlovala tak, že rusové do barů moc nechodí, ale když jdou, jsou schopni utratit všechno, jedou prostě ve velkém a to je vlastně společný prvek celé Moskvy. Všechno ve velkém a když už, tak už.

Co stojí za to určitě vidět

Vlastně všechno a nic. Třeba Rudé náměstí s přiléhajícím barevným kostelem nás zklamalo, na fotkách je líčeno jako obrovské, ale když stojíte na místě, zase tak velké není a kostel je sice krásný, ale malý. Co je fascinující je Lomonosova univerzita, kde je prý tolik místností, že kdyby dali první den narozené dítě do jedné místnosti a každý den přendali do jiné, vylezlo by v 65 letech (podle průvodkyně). Zajímavé jsou také moskevské mrakodrapy, které nechal jeden ze starostů postavit a celé je rozprodal nájemníkům, když přišel k moc druhý starosta, nechal několik prodaných pater demontovat:-) ...

Kam nemá cenu ani jezdit

Určitě je dobré vidět všechno, co Moskva nabízí, ale žádná sláva to není.

Tipy k této destinaci

Nic extra

Jak dlouho jsem zde byl

3 dny

Cena mého tripu

letenky cca 3000, vízum 3000, hotel cca 20k, útrata na místě cca 5.000 Kč.

Volný popis

Na závěr historka k dokreslení situace. V Moskvě jsme byli v období muslimského svátku Lain el Adha. Muslimů je v Moskvě kolem 250.000 a toto je jejich největší svátek. Zrovna jsme se dostali do průvodu s desítkami tisíc lidí, které doprovázeli bezpečnostní složky moskevských policistů na obrněných koních, v transporterech se samopali, s těžkooděnci s těžkými zbraněmi, všude železné zábrany, obušky. Prostě, rusové dělají všechno na max., až z toho šel strach.

A teď už jen si vybrat parťáka na cesty

termín dovolené: 01.03.2021-31.01.2022

Hledám spolucestující: Bahamy,Belgie,Bermudy,Dánsko,Dominikánská republika,Fidži,Filipíny,Francie,Haiti,Kanada,Kapverdy,Kuba,Kypr,Německo,Rakousko,Rusko,Řecko,Seychely,Srí Lanka,Španělsko,Švýcarsko,Thajsko

a jmenuji se Pia

Ahoj lidi, hledám parťáky / parťáka :) , kteří by semnou chtěli v příštím roce ( pokud se to uklidní) cestovat. Představa je taková, že v průběhu roku...

Destinace: Bahamy,Belgie,Bermudy,Dánsko,Dominikánská republika,Fidži,Filipíny,Francie,Haiti,Kanada,Kapverdy,Kuba,Kypr,Německo,Rakousko,Rusko,Řecko,Seychely,Srí Lanka,Španělsko,Švýcarsko,Thajsko
Termín: 01.03.2021-31.01.2022
Inzerát odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto inzerátu?


Cestopis odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto cestopisu?