HLEDÁM SPOLUCESTUJÍCÍ

Přihlášením přes Facebook se Vám pohodlně předvyplní údaje jako jméno, příjmení, ... z Facebooku. Tyto údaje
budete moci po načtení editovat nebo smazat. Přihlášení probíhá bezpečně přímo na straně Facebooku.

nebo zadejte údaje manuálně

Červeně označené pole jsou povinná.

nebo

(nepovnné)

...abyste našli parťáka podle svého gusta

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/spolucestujeme.cz/spolucestujeme.cz/header.php on line 350

London, baby!

Autor: Jiří Kratochvíl Destinace: Velká Británie a Severní Irsko Datum vložení: 02.11.2015

O destinaci

Londýn není třeba představovat. Na úvod jen řeknu, že jsem Londýnu dlouho odolával. Měl jsem z něj obavy, hlavně z jazykových důvodů (i když mluvit umím celkem dobře), ale nakonec jsem neodolal a Londýn mě totálně nadchnul, pohltil a pořád přitahuje. Je naprosto úžasný! Narovinu, nejlepší město, kde jsem kdy byl.

Jak se tam dostat

Z ČR asi není problém se do Londýna dostat. My letěli z Ostravy s Ryan Air za pár kaček a asi dvě hodiny letu.

Jak&kde koupit letenky

Letenky, pokud si neportpíte na nějaký velký servis a umíte se zabalit do jednoho baťužku na prodloužený víkend, tak na Ryan Air, ideálně napřímo. Cena se pohybuje mezi 500-2000 Kč/os. jako round trip.

jak&kde koupit ubytování

Londýn je obecně hodně drahý, opravdu hodně drahý, ale stojí za to. Já kupoval ubytko na booking.com a sehnal jsem dva pěkné hotely, oba ze sítě Ibis. Ten první byl u Emirates arény, ten druhý, kde jsme nakonec bydleli, rovněž Ibis, u Wembley. Pěkný standard, čistý a prostě řetězec. Nemáte co zkazit. Cena hotelu pro dva na dvě noci čtvrtek až sobota byla 3800 Kč, kupováno cca 3 týdny dopředu.

Tipy na super ubytko

Určitě doporučuji Ibis Wembley, 3 stars hotel asi hodinu jízdy metrem z centra. Samozřejmě když chcete nízkou cenu, musíte něco obětovat. Zde to je vzdálenost od centra, ale jinak v těsné blízkosti veškeré infrastruktury. K metru cca 10 min. pěšky, Mcdonal 8 minut. Čistá a bezpečná čtvrť hned vedle outletového centra a hlavně stadionu Wembley: http://www.ibis.com/gb/hotel-3141-ibis-london-wembley/index.shtml

Kde rozhodně nebydlet

Asi pozor na hostely. Za stejnou nebo mnohem vyšší cenu než náš Ibis, koupíte hostely po 10 lidech.

Co dělat po příletu?

Spěchat:-) Cesta z gatu k odbavení je celkem dlouhá a personál často dělává to, že dav lidí prostě stopne a musejí čekat, až se uvolní řada u pasové kontroly. Obecně, ten dav u kontroly je fakt dlouhý, ale dá se výrazně ušetřit čas tím, že máte biometrický pas a jakmile se dostanete do hlavní haly, tak se dáte vlevo na automatické odbavení přes "robotizované" automaty se snímáním obličeje. No a pak už honem na vlak, který vás asi další hodinu veze do centra na Liverpool street. Link na vlak do centra Londýna: https://www.stanstedexpress.com

Ceny dopravy na místě & doporučené cestování

Z letiště se dostanete nejrychleji a nejlevněji přímo na Liverpool street via https://www.stanstedexpress.com. Lístek si můžete koupit a zaplatit online. Možná vás ale překvapí cena. Počítejte s tím, že letenka do Londýna je to nejlevnější, co z výletu asi je:-) Tuším, že zpáteční jízdenka vyšla na asi 20 liber. Cesta trvá hodinu, vlaky čisté vč. základního občerstvení. Na místě jsme jezdili buď metrem nebo double deckery v rámci Oyster card. Právě přes Oyster card nám vyšla doprava po Londýně nejlevněji a koupíte jí na hl. nádraží na Liverpool street s depozitem 5 liber. Nabijete kredit a jezdíte se slevou, ale pozor, vždy podle časové zóny. Prostě, cenu si spočtete podle trasy a zón.

Ceny (základního) jídla v obchodech

Špatné na Londýně je, že všechno je drahé, výrazné dražší než u nás. To dobré je, že ve všech obchodech mají na všechno akce a když si koupíte 2 a více balení, koupíte to s výraznou slevou.

Ceny jídla v restauracích

Jestli se chcete dobře, rychle a levně najíst, zamiřte rovnou do čínské čtvrti. Jsou zde restaurace, kde se najíte v klidu za 5 liber na osobu a porce je super. Obvyklá cena je kolem 10 liber za jídlo s sebou, 20 na místě. Obecně londýnské restaurace mají dobře vychytaný způsob prodeje jídla. Vždy máte dva tarify, buď na místě, kde si připlatíte i 100% ceny a nebo take away. V čínské čtvrti jsme jedli od 5 do 10 liber. Mnohdy jsou restaurace do patra, přičemž první patro je luxusnější s vyššími cenami, druhé nebo třetí patro pak těžká lidovka s plastovými příbory za ceny kolem těch 10 liber.

Co stojí za to určitě vidět

V Londýně? Oproti Paříži všechno! Londýn je nádherný, každý dům v centru je historický, takže je na co koukat. Opravu s Prahou top město, kde jsme byli. Prostě chodíte a kocháte se. Za mě ale Piccadilly Circus se svou obří LED reklamou a uličky kolem. Pak také 7 patrové hračkářství Hamleys (tam děti raději neberte:-), Oxford street, kde najdete kilometry obchodů s neskutečnými výlohami a gentlemanskými obchůdky s botami a košilemi. Okolí kolem Big Ben je také nádherné a pak pěší procházka až do Citi kolem řeky (je to kus, ale stojí to za to).

Tipy k této destinaci

Pro dopravu v Londýně si kupte určitě Oyster card, dost ušetříte. Uber jsem zde nezkoušel, takže nemohu porovnat ceny s Prahou. Na jídlo můžete zajít do China Town nebo osvědčená klasika v zahraničí, fast foody. Velkým zážitkem pro nás byl obchodní dům Hamleys, 7 pater narvaných hračkami + špičkovými prodejci, kteří umějí prodat jakoukoliv hloupost takovým způsobem, že jsme se nastačili divit:-) A jinak jak jsem uváděl výše, není jeden tip na to co vidět v Londýně, tady je všechno super, takže nebudete vycházet z údivu.

Jak dlouho jsem zde byl

čtvrtek až sobota, prodloužený víkend

Cena mého tripu

cca 20.000 Kč

A teď už jen si vybrat parťáka na cesty

termín dovolené: 18.07.2020-31.12.2022

Hledám spolucestující: Austrálie,Belgie,Belize,Bosna a Hercegovina,Bulharsko,Česká republika,Dánsko,Dominikánská republika,Egypt,Estonsko,Finsko,Francie,Chorvatsko,Irsko,Itálie,Japonsko,Kanada,Kostarika,Kuba,Litva,Lotyšsko,Lucembursko,Maďarsko,Maroko,Moldavsko,Monako,Nizozemsko,Norsko,Polsko,Rakousko,Řecko,Spojené státy americké,Srí Lanka,Španělsko,Švédsko,Švýcarsko,Velká Británie a Severní Irsko

a jmenuji se Kristýna

Ahoj, jmenuji se Kristýna a je mi čerstvých 18 let. Hledám někoho s kým bych mohla cestovat. Ať už po České republice nebo v zahraničí. Nezáleží jestl...

Destinace: Austrálie,Belgie,Belize,Bosna a Hercegovina,Bulharsko,Česká republika,Dánsko,Dominikánská republika,Egypt,Estonsko,Finsko,Francie,Chorvatsko,Irsko,Itálie,Japonsko,Kanada,Kostarika,Kuba,Litva,Lotyšsko,Lucembursko,Maďarsko,Maroko,Moldavsko,Monako,Nizozemsko,Norsko,Polsko,Rakousko,Řecko,Spojené státy americké,Srí Lanka,Španělsko,Švédsko,Švýcarsko,Velká Británie a Severní Irsko
Termín: 18.07.2020-31.12.2022
Inzerát odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto inzerátu?


Cestopis odstraníte pomocí odkazu pro editaci v potvrzovacím emailu.

Chcete znovu zaslat odkaz pro editaci na email registrovaný k tomuto cestopisu?